Dubultie veramie vai bīdāmie vārti?

Lielākā daļa no Jums, iespējams, izvēlētos bīdāmos vārtus. Tie ir eleganti, tomēr, Jūs varētu vēlēties zināt, ka ne vienmēr pastāv iespēja tādus uzstādīt.

Jums ir nepieciešama telpa

Bīdāmie vārti visefektīvāk izmantojami īpašumos ar garām malām. Vārtiem kuru ieeja ir 4 metrus plata, ir arī pretsvars, kas garāks par vienu metru. Tātad, lai atvērtu savus vārtus, Jums nepieciešami papildus 6 metri žoga garuma. Šaurās teritorijās, Jums parasti trūkst šādas telpas, un tad daudz racionālāk izvēlēties dubultos veramos vārtus.

Izvēloties dubultos veramos vārtus, jāatceras, ka Jums ir jābūt vietai teritorijas iekšienē. Ja Jums ir 4 metrus plati vārti, katrs spārns iestiepsies 2 metrus īpašuma iekšienē. Pārliecinieties, vai vārti nav uzstādīti pārāk tuvu Jūsu dārza apgaismojumam vai puķu dobēm.

Slīps reljefs

Ja Jūsu piebraucamais ceļš novietots uz slīpuma un ved augšup, tad Jūs nevarat izvēlēties dubultos veramos vārtus, jo tie vienārši neatvērsies.

Ja īpašuma ir slīps sāniski (starp vārtu labo un kreiso stabu), Jums jāpārliecinās, vai telpa zem bīdāmajiem vārtiem  atšķirsies pēc augstuma. Atstājot malā vizuālo aspektu, Jūsu mājdzīvnieks var palienot zem vārtiem izkļūt no īpašuma. Šadās situācijās vislietderīgāk apsvērt daļēju zemes izlīdzināšanu.

Vēja brāzmas

Bīdāmie vārti parasti tiek uzskatīti par stabilākiem (to statņi ir stingrāki un vārti pārvietojas gar vadošo stabu). Pat daļēji atvērti bīdāmie vārti ir spējīgi pretoties parastajām vēja brāzmām, kas raksturīgas mūsu reģionam.

Veramie vārti prasīs daudz vairāk Jūsu uzmanības. To stabilitāte ir balstīta uz vārtu mehānismu, kas piestiprināts vārtu spārniem. Jebkura stiprāka vēja brāzma var saliekt vārtu atveramo mehānismu vai rāmi pie kā tas ir fiksēts, reizēm arī izraut stiprinājuma skrūves. Šo iemeslu dēļ vārti ir jātur ciet, it sevišķi vētru periodā.

Ieejas vārti

Jūs nedrīkstat izvēlēties veramos vārtus, ja tie var sadurties ar ieejas vārtiem, tas ir, ja vārtu spārns bloķē brīvu iekļūšanu un izkļūšanu cauri ieejai. Neļaujieties izlūzijām, Jums pirmkārt jaatceras par drošības noteikumiemu ievērošanu. Mazi bērni, iespējams, nezina, cik ātri pārvietojas bīdāmie vārti, tādēļ mēs iesakām izmantot dubultos veramos vārtus šauriem īpašumiem.