Gabioni, unikāli elementi, piepildīti ar akmeni, nekad Jūs neatstāt vienaldzīgus. Nav brīnums, ka tie kļuvuši ne tikai par veidu kā aizsargāt nogāzes no zemes nogruvumiem. Arhitekti ātri saprata, ka viņiem ir unikāls līdzeklis vietu radīšanai, un sāka izmantot to vietās, kur atzina, ka ir vērts līdzināties dabai. To izmanto arī publiskajās vietās.
Tādā veidā, gabioni iekļuva parkos un rotaļu laukumos, lai kļūtu par dabas iedvesmotu apdari. Pilsētas teritoriju zaļo zonu piemēri, piemēram, Lešno pilsētas teritorijā (saite: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/gabiony-w-parku-w-lesznie,163/ ). Te tika izveidota ne tikai atsevišķa vieta, kas paredzēta atpūtai, bet arī kalpo kā akustiskais ekrāns, kas izkaisa trokšņaino ielu skaņas.
Gabioni ir lielisks materiāls, lai izveidotu oriģinālu pilsētvides ainavu arhitektūru. Tāda tika izmantota Mielec pilsētā, lai radītu barjeras, ceļam, kas iet cauri Cyranowska kalna parku (Saite: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-gora-cyranowska-w-mielcu,251/ ). To papildina divi akmens labirinti, kas piesaista visas ģimenes galna virsotnei, kur tie atrodas.
Gabionu struktūras skaistumu un funkcionalitāti novērtē arī arhitekti, kuri projektējuši vienu no Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas publiskajām telpām. Sēdvietas izveidotas izmantojot gabionus “Cziffra Park” atpūtas vietā (saite: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-do-treningow-czifra-park-wegry,196/), kas iedvesmo sportistus atpūsties te pēc intensīvajiem treniņiem.
Gabioni izmantoti nodalot interesanta izskata bērnu rotaļu laukumu (saite: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/plac-zabaw-wegry,183/ ), kas piedāvā komfortablus apstākļus bērnu spēlēm un vecāku atpūtai.
Ietverot sevī gan eleganci, gan skaistumu, gabioni kļūst aizvien populārāki gan publiskajā telpā, gan pilsētas iedzīvotāju vidū. Vienkārši ielūkojaties paši, lai uzzinātu kāpēc tas tā ir.









