Gabioni vai gabionu sienas?

Daudziem šis jautājums var būt pārsteidzošs. Vai tas nav viens un tas pats produkts?

Tā ir taisnība, ka daudzos rakstos un dokumentos šie termini tiek lietoti savstarpēji aizstājami. Realitātē šie produkti tomēr atšķiras gan to uzbūvē, gan to pielietošanas jomā.

Brīvi stāvošs vai uz betona

Gabioni ir grozi, kas ir izgatavoti no metinātiem sietiem, kas savienoti ar spirālēm. Tie tiek novietoti uz cietas virsmas, bet nekādā veidā ar to netiek savienoti. Tukši gabioni tiek piepildīti ar akmeņiem un pēc tā tiek aizvērti un tiem augšā tiek novietots nākošais gabionu slānis.

Gabionu sienas, no vienas puses, ir žogu paneļu veids, bet veidots no diviem slāņiem. Telpu starp paralēliem paneļiem arī aizpilda ar akmeņiem. Tāpat kā citi žogu veidi, gabionu sienas ir pastāvīgi savienotas ar virsmu. Tas parasti tiek veikts ar žogu stabiem, kas iestiprināti zemē izmantojot betonu, iekšējos stabus un ārējos stabus.

Izturīgs vai dekoratīvs

Pareizi novieti gabioni var noturēt lielas sānu slodzes. Tas bija par vienu no iemesliem kāpēc to sākotnēji izmantoja infrastruktūrās kā sienas, kas paredzētas nogāzēm un upju krastiem.

Ja Jūsu īpašums atrodas uz nogāzes vai augstumi atšķiras, Jūs varat izmantot gabonus ne tikai, lai izrotātu dārzu, bet arī kā balstošo un aizsargājošo elementu.

Gabionu sienas veido žogu ar lielu kopējo masu, bet salīdzinoši nelielu biezumu (apmēram 20 cm). To stabilitāte ir daudz zemāka un izturība pret spēcīgām vēja brāzmām ir krietni zemāka. Tas ir viens no iemesliem kāpēc ir svarīgi, lai tos labi sastiprinātu ar pamatni un izmantotu tos vairāk kā dekoratīvos elementus.

Necaurredzams un ar skaņas slāpējošu īpašību

Abiem risinājumiem ir viena kopīga iezīme: pateicoties līdzīgiem pildījuma veidiem (akmeņiem, šķembām, oļiem, stiklam) gabioni un gabionu sienas sniedz Jums privātumu. Daudzos gadījumos (maza diametra ekmeņiem), abi žogu veidi kļūst par pilnīgi necaurrredzamu sienu, kas efektīvi apslāpē troksni no ielas vai Jūsu kaimiņiem.