Iepirkšanās rokasgrāmata

Rakstā ir aprakstītas dažas lietas, ko Jūs varat darīt, pirms Jūs nonākat veikalā, lai iegādātos savu žogu. Rakstā atzīmētas vissvarīgākās.

Izmēriet savu īpašumu

Ideālā gadījumā, ņemiet papīra lapu un ieskicējiet savu gabalu un tad atzīmējiet visas malas, kur vēlaties novietot žogu un visus stūrus (t.i. punktus kuros mainās žoga virziens).

Svarīgi! Dažiem žogu veidiem ir dažāda veida stabi stūru veidošanai (saukti par stūra stabiem), vai arī stabi, kam ir vajadzīgs papildus atbalsts (piemēram, tādās sistēmās kā Resitor).

Pārliecinieties, ka atzīmējāt visas daļas, kur žogam būs pārtraukumi (vārti, esošās sienas vai pat koki, kas aug uz žogu līnijas). Visbeidzot, Jūs varat atzīmēt vārtus un ieejas.

Svarīgi! Lielākā daļa žogu sistēmu ir izgatavotas no standarta izmēra elementiem. Centieties saformēt savu žogu, lai izmantotu lielākoties tādus izmērus. Nestandarta paneļi un vārti parasti ir nedaudz dārgāki un tos jāgaida ilgāk, jo tie ir jāpielāgo konkrētajām vajadzībām un izmēriem.

Nosakiet drošības līmeni

Jūs žogam var būt vairākas atšķirīgas lomas:

  • atzīmēt sava īpašuma robežas (Resitor aaustais tīkls un Pantanet metinātais siets),
  • neļaut bērniem un mājdzīvniekiem doties ārpus teritorijas (Bekafor Classic un Zenturo paneļi),
  • aizsargāt savu īpašumu pret iebrucējiem (Nylofor un Securifor paneļi),
  • mazināt troksni un radīt papildus privātumu (PetraZen un Zenturo Super gabionu sienas).

Pirms Jūs izvēlieties sava žoga formu un krāsu, padomājiet par lomu, kas tam jāpilda. Tas ierobežos plašo žogu klāstu, kas šobrīd ir žogu tirgū.

Svarīgi! Ja Jūs dzīvojat nomaļā teritorijā un pastāv iebrucēju risks, ieguldiet daudz izturīgākos paneļu žogos. Austie un metinātie tīkli var tikt pārgriezti pat ar dārza šķērēm, tādēl tie nenodrošina atbilstošu drošības līmeni.

Izvēlieties žogu krāsu

Kad Jūz esat izvēlējies žogu, Jūsu māja parasti jau ir gatava. Nostājieties mājas priekšā un iedomājieties vai Jūs vēlaties, lai žogs atbilstu ēkas arhitektūrai, vai gluži pretēji, radītu kontrastu. Abi risinājumi ir labi, un tie ir atkarīgi tikai no Jūsu estētiskajiem priekštatiem.

Žogu formu vēlams pielāgot ēkas formai: taisnstūrveida vai kvadrātveida struktūras labāk izskatās ar horizontālo joslu paneļiem (piemēram, Horizen) un mājas ar slīpiem jumtiem ar vertikālām palisādēm (no Barofor līnijas).

Svarīgi! Pārliecinieties, ka Jūsu iztēle nav pārāk tālu aizgājusi. Lielākā daļa ražotāju piedāvā standarta krāsu paleti. Nestandarta krāsas parasti nāk par papildus samaksu un prasa izlgāku gaidīšanas periodu, jo tās tiek pielāgotas Jūsu izvēlētajai krāsai.