Izvēle krīt uz bīdāmajiem vārtiem

Lēmums par labu bīdāmajiem vārtiem ir atkarīga ne tikai no pašreizējām tendencēm, bet arī no to izmantošanas ērtuma. Ērtība ir galvenais faktors, īpaši, ja izmantojat savus vārtus vairākas reizes dienā. Turklāt, ja izvēlaties bīdāmos vārtus, kas paredzēti jūsu žoga tipam, Jūs iegūstat pilnu nožogojumu sistēmu, kas ir vienota gan vizuāli, gan tehnoloģiski.

Kāpēc jāizvēlas bīdāmos vārtus?

  • Žoga spārns pārvietojas gar žogu, neaizņemot Jūsu piebraucamo ceļu, kas padara to ideālu sekliem zemes gabaliem, kur veramo vārtu uzstādīšanu ievērojami kavē garāžas izmantošanu vai stāvvietu uz piebraucamā ceļā.
  • Bīdāmo vārtu platumu var brīvi izvēlēties, ļaujot Jums veidot daudz plašāku iebrauktuvi Jūsu īpašumā nekā gadījumos, ja ir veramie vārti. Tas ir svarīgi, ja ir sarežģīti novietot vārtus perpendikulāri iebrauktuvei (piemēram, traucē cita veida infrastruktūra). Plaša iebrauktuve ļauj novietot arī divus transportlīdzekļus uz piebraucamā ceļa.
  • Bīdāmo vārtu izmantošana ir arī drošāka. Attiecībā uz veramajiem vārtiem, spēcīga vēja brāzma var aizvērt vārtus brīdī, kad Jūs iebraucat vai izbraucot no sava īpašuma un sabojāt Jūsu automašīnu.
  • Ja Jūs izvēlēsities automātisko vārtu versiju, par iebrauktuvi Jūs samaksāsiet mazāk nekā par veramajiem vārtiem.

Vienīgais bīdāmo vārtu trūkums ir to svars. Tos ir daudz grūtāk atvērt ar rokām, nekā veramos vārtus, tāpēc, izvēloties bīdāmos vārtus, Jums vajadzētu apsvērt automatizēto versiju. Jums to vajadzētu apsvērt, jo tos var ērti atvērt un aizvērt ar tālvadības pulti, ko Jūs noteikti novērtēsietsliktos laika apstākļos, kad iebraucat vai izbraucat no īpašuma tieši uz ielas vai vienkārši steidzaties. Vissvarīgākais, kas Jums ir jāzin ir tas, ka ieejas vārti ir ilgtermiņa ieguldījums. Ja joprojām neizlemjat par labu automatizētajai versijai, iedomājaties, vai pēc simtiem atvēršanu ar rokām Jūs domāsiet, ka iebrauktuve ir vajadzīga.

Bīdāmo vārtu ierobežojumi

Atcerieties, ka ne visi īpašumi ir paredzēti bīdāmo vārtu ierīkošanai. Vārtu spārns pārvietojas gar žogu, tāpēc, ja Jūsu zemes gabals ir šaurs, Jums tam var nepietikt vietas. Bīdāmajiem vārtiem ir nepieciešama lielāka teritorija tā pretsvaram (jo gārāki un smagāki vārti, jo garāks ir pretsvars). Ja Jūsu žoga posms ir īsāks nekā vārtu garums ar pretsvaru, pārbaudiet vai Jūs varēsiet uzstādīt vārtus uz bīdāmās sliedes, kas ir īsāki nekā variants ar pretsvaru.

Kas vēl būtu jāņem vērā izvēloties bīdāmos vārtu?

  • Ja izvēlaties vārtus ar bīdāmo sliedi, atcerieties, ka tajā var savākties lapas, akmeņi, čiekuri vai sniegs. Regulāri jāpārbauda vai sliedi nav nepieciešams tīrīt.
  • Atcerieties, ka jāuzstāda virzienā, kur nekas netraucēs vārtu spārna atvēršanai, piemēram kastes vai augi.
  • Ieejas vārtus jāuzstāda tā, lai tie netraucētu atvērt iebrauktuvi. Pat ja Jūs ieeju vai iebrauktuvi izmantojat ļoti reti, ir risks, ka vārtu atvēršanas brīdī, kāds var ieiet vai iziet no īpašuma un viņa dzīvībai vai veselībai varētu būt nodarīt kaitējums.