Ko izvēlēties: metinātu vai austu gabionu?

Jūsu lēmumam jābūt atkarīgam no Jūsu gabionam paredzētajām funkcijām.

Kur Jūs uzstādīsiet savu gabionu?

Gabionu grozu izmantošana ir plaša, tos var izmantot:

  • Jūsu mājas vai dārza žogā – vainu viss, vai tikai daļa no žoga
  • Jūsu dārza soliem un galdiem vai sienām, kas paredzēti dārza grila stūrītim
  • Atbalsts slīpumam vai kā elements, lai izlīdzinātu reljefu
  • Nelielu upju krastu aizsardzībai, kas appludina Jūsu dārzu plūdu laikā, pavasara atkusnī.

Metinātie gabioni ir piemērotāki žogu vai dārzu ainavu elementiem, savukārt austie gabioni ir piemērotāki augsnes aizsardzībai. Kāpēc tā?

Elastīgs vai stingrs

Austie gabioni ir daudz elastīgāki nekā metinātie modeļi. Jūs tos varat saliekt, izmantojot tikai roku spēku. Šī īpašība tiek augsti novērtēta infrastruktūrā, jo šādus gabionu grozus var viegli pielāgot dažāda leņķa slīpumiem. Gabionu matrači precīzi atbilst upes dibenam vai upes krastiem.

Metinātie gabioni ir pietiekami stingri, lai tos būtu grūti salocīt ar rokām. Tie saglabā savu formu neatkarībā no to izvietojuma vai pildījuma veida. Jūsu dārza mēbeles nesaplaks daudzus gadus, kamēr gabionu ziedu kastes izdzīvos gadsimtu garumā.

Pildījumu daudzveidība

Austie gabioni nāk dažādos variantos (diafragmas izmērs vai stieples biezums). Tie galvenokārt paredzēti lieliem darbiem un tiek pildīti ar liela izmēra pildījumiem. Tā kā tie parasti tiek pārklāti ar ūdeni, tiem nav jābūt ļoti estētiskiem.

Tas pats neattiecas uz metinātiem gabioniem, jo tie ir paredzēti, lai izceltos. Tie var tikt izgatavoti gandrīz ar jebkura izmēra diafragmām, stieples biezumiem un pārklājuma kombinācijām un to pildīšanas iespējas ir praktiski neierobežotas. Papildus akmeņiem Jūs varat aizpildīt savus gabionus ar dažādu izmēru un krāsu akmeņiem, stikla sfērām vai grieztām koka ripām vai krāsainām pudelēm.

Drošība lietojot

Visbeidzot, drošība. Austie gabioni ir savienoti ar stieplēm, kuru gali var izlīst un radīt traumas. Metinātie gabioni ir savienoti ar spirālēm un nav elementu, kas izspiežas un aiz kuriem var aizķerties. Tas ir īpaši svarīgi, ja Jūs izvietojat gabionu konstrukcijas savā dārzā (kur atrodas Jūsu bērni) vai pilsētu teritorijās.