Vārtu apkopes metodes

 Vai Jūs vēlaties, lai Jūsu vārti kalpo daudzus gadus uz priekšu? Pārliecinieties, ka tie ir pareizi aizsargāti un uzturēti.

Mūsdienu vārti ir izturīgs produkts un nodrošina nevainojamu darbu daudzus gadus. Tomēr, tāpat kā jebkura cita mehāniska ierīce, tā ir jāuztur labā stāvoklī, ja vēlaties kalpošanas laiku pagarināt.

Veids, kā nodrošināt vārtiem papildus aizsardzību ir atkarīgs no pašu vārtu veida. Bīdāmie vai veramie vārti jāuztur atšķirīgi. Zemāk Jūs atradīsiet skaidrojumu par to, kā pareizi uzturēt savus vārtus.

Bīdāmie vārti

Attiecībā uz bīdāmajiem vārtiem, Jums vajadzētu pārbaudīt produkta stāvokli galvenokārt pēc ziemas sezonas un protams arī tad, kad Jūs novērojat jebkādas problēmas ar to darbību.

Bīdāmo vārtu uzturēšana sākas, pārbaudot visas detaļas pret iespējamajiem bojājumiem un triecienu izraisītām sekām (piemēram, pēc ietriekšanās tajās ar automašīnu). Pārbaudē jāiekļauj skrūvju pārbaude (piemēram, vai tas nav sarūsējušas) un to cik cieši tās ir ieskrūvētas. Ja kāda no tām ir pazudusi, tā ir jāaizvieto ar jaunu. Tas pats attiecas uz vadošajiem veltņiem: pēc iespējas ātrāk nomainiet nolietotos veltņus.

Nākamajā solī pārbaudiet vārtu perfektu vertikālo novietojumu, kas nodrošina to pareizu darbību. Jums jāatceras, ka sniegs, dubļi un augi var traucēt vārtu vertikālajam stāvoklim. To visu jānoņem no vārtu atvēršanās gājiena.

Visbeidzot, pārbaudiet fotoelementu un motoru. Šo divu elementu tīrīšana nodrošina ilgāku un nevainojamu to darbību. Papildus nomainiet baterijas fotoelementiem, kas atrodas gala stabā (CR2 3V), lai Jūs nepārsteidz, ka vienā dienā tā var izlādēties pilnībā.

Veramie vārti

Veramo vārtu uzturēšana ir daudz vienkāršāka un neprasa tik daudz laika, kā ar abīdāmajiem vārtiem. Šajā gadījumā mums galvenokārt jākoncentrējas uz aizsargkārtas vizuālo pārbaudi un labošanu, ja redzat mehāniskos bojājumus. Ja jums ir dubultie veramie vārti, pārliecinieties par visu eņģu, slēdzeņu, ķērāju un pamatnes bultskrūves stingrību.

Apkope nemaksā dārgi, bet ļauj ievērojami pagarināt vārtu kalpošanas laiku. Tam patērētais laiks atmaksājas.