Betafence aizsargā A5 ceļu no savvaļas dzīvniekiem

Betafence cilvēkiem un dzīvniekiem

Katru gadu vairāk nekā 20 000 lielu savvaļas dzīvnieku iet bojā sadursmēs ar automašīnām, kas pārvietojas pa Bādenes – Virtembergas šosejām. No šī brīža dzīvnieku un autovadītāju drošība uz A5 automaģistrāles nodrošina Betafence sistēma.

Automaģistrāles dzīvniekiem ir kā lamatas. Lai samazinātu risku, ka dzīvni8eks var nokļūt uz ceļa, tas ir pienācīgi jāaizsargā. Šada pieeja tika izmantota Ettenheimas tuvumā. No Ettenheimas līdz Lehrai, tiek būvēts visgarākais žogs aizsardzībai pret dzīvniekiem Bādenes – Virtembergas apgabalā. Pirmajā projekta posmā tiks uzstādīts 4,5 km garš Betafence žogs un vēl 3 km otrajā projekta posmā.

Žogs tika projektēts tā, lai radītu barjeru visa veida dzīvniekiem, tas ir, novēršot rakšanos zem tā vai pārkāpšanu. 2,2 metrus augstā žogu sistēma tiks uzstādīta uz betona pamatnes, kuras platums ir gandrīz viens metrs un dziļums arī viens metrs. Tas ļaus savvaļas dzīvniekiem palikt žoga drošajā pusē, ieskaitot savvaļas kaķus, ka snespēs šim žogam pārrāpties.

Betafence žogs ir ilgtermiņa ieguldījums. To varēs viegli demontēt un no jauna uzstādīt, piemēram, kad ir jāpaplašina automaģistrāle un tās pretkorozijas aizsardzības ilgums ir aptuveni 50 gadi.