Betafence Itālijas inovācijas centrs: intervija

Betafence Itālia filiālē izveidoja inovāciju centru Tortoreto pilsētā, kas kļuva par etalonu visam uzņēmumam. Betafence Italia inovāciju nodaļas vadītāja Alfredina Gloria stāsta par to kā viss sākās,

Betafence Italia inovāciju centrs izstrādāts ar mērķi stiprināt uzņēmuma vadošo pozīciju tirgū. Kā teikusi Alfredina Gloria, “konkurētspējīgās nozarēs, piemēram, drošības sektors koncentrējas uz nepārtrauktām inovācijām, jo stagnācija nozīmē iespējamo zaudējumu tirgū.”

Jautājums: Kas ir inovācijas priekš Betafence?

Atbilde: Betafence inovācijas nozīmē atstāt konkurentus aizmugurē, gan tad kad runa iet par materiāliem un tehnoloģijām, gan dizainu un jauno produktu izstrādi. Tāpēc Betafence atsvaidzina savus piedāvājumus katru gadu pilnveidojot jau esošos produktus un piedāvājot jaunas idejas, novatoriskus materiālus un labākos risinājumus ar mērķi apmierināt mūsu klientu vajadzības un gaumi. Ar eksperimentiem mēs strādājam pie jaunām krāsām un piemērojot jaunākos materiālus, piemēram, COR-TEN un alumīniju izmantojot tos mūsu piederumiem. Bez tam, mēs investējam dizainā un pēdējā laikā mēs esam strādājuši pie kombinācijām starp alumīniju un citiem materiāliem (koku, akmeni, stiklu) – tas realizējies kā stabs ar apgaismes elementiem.

https://www.youtube.com/watch?v=hBOiQzBAndE

Jautājums: Kā jums izdodas apvienot estētiku un funkcionalitāti?

Atbilde: Betafence uzņēmumā estētika nekad nepaver ceļu uz funkcionalitāti. No vienas puses mēs pievēršam uzmanību katrai detaļu konkrētā produktā nodrošinot atbilstošu estētisko vērtību un, no otras puses, produkta izstrādes posms vienmēr sākas ar pamatīpašībām, kas nosaka tā lietojamību, praktiskumu, vienkāršu uzstādīšanu un izturību. No tehnoloģiskā viedokļa mēs esam sasnieguši revolucionārus atklājumus pētījumu jomā par tērauda stiepļu pārklājuma slāni, kur Itālijā ir vadošā rūpnīca šajos izmēģinājumos. Mēs izmantojam alumīnija un cinka sakausējumu, izturīgus materiālus, bet mēs arī izstrādājam jaunus sakausējumus. Mēs vēlamies uzsvērt faktu, ka mēs pilnībā iesaistāmies vides aizsardzībā, mēs izvēlamies izejvielas no sertificētiem ražotājiem, kas nesatur toksiskas un kaitīgas vielas saskaņā ar Eiropas Savienības regulu noteikumiem, un mēs cenšamies vienmēr atšķirt materiālus un risinājumus, kas videi ir draudzīgi. Ražošanas procesu līmenī mūsu mērķis ir samazināt mūsu ietekmi uz vidi.

Jautājums: Kādas ir Betafence inovāciju centra stiprās puses?

Atbilde: Betafence visvērtīgākais kapitāls ir cilvēki, kas strādā katru dienu izstrādājot drošību piedāvājot rūpniecības risinājumus, kas spēj nodrošināt atbilstošu drošību visos vajadzību līmeņos. Mūsu stiprās puses ir mūsu komanda – dinamiska un vienmēr gatava, lai identificētu un paliktu priekšā tirgus prasībām. Harmoniska sadarbība starp inženieriem, būvniecības speciālistiem, nozares speciālistiem, tehniskajiem darbiniekiem un celtniekiem kopā ar lielo pieredzi pareizi koordinēt darbību visus darba posmos ļauj piedāvāt risinājumus, kas spēj apmierināt aktuālās prasības tirgū ieviešot funkcionālus uzlabojumus jau esošajiem risinājumiem vai alternatīvu, jauni risinājumi dažādās nozarēs: no infrastruktūras sporta objektos, kur ir nepieciešams ļoti augsts drošības līmenis, priekš risinājumiem mājokļu iekārtās. Viens no faktoriem, kas nosaka jauna produkta panākumus tirgū ir spēcīgā saikne ar ražošanu. Tas ir nepieciešams visam projektam, no koncepcijas līdz mūsu produkta izstrādāšanai.